Баба Ванѓа ја предвиде болеста на Трамп а за Путин има застрашувачко пророштво

Социјалните мрежи се разгореа викендов со твитови и објави на тема легендарната пророчица од Бугарија, Баба Ванѓа.

Познатата бугарска пророчица наведе уште неколку застрашувачки работи за 2020 година. Социјалните мрежи се разгореа викендов со твитови и објави на тема легендарната пророчица од Бугарија, Баба Ванѓа. „Балкански нострадамус“, како што баба Ванѓа ја нарече целиот свет пред неколку години, предвиде појава на мистериозна болест, мислејќи се на корона вирусот во 2020 година. Потоа, зборувајќи за ужасната чума, таа истакна дека и „моќниот“ претседател ќе се разболи.

„Претседателот, 45-ти по ред, ќе се разболи и ќе остане глув, а ќе се открие и тумор на мозокот“, рече баба Ванѓа, додека прецизните корисници на Твитер открија дека Доналд Трамп е 45-от претседател на САД по ред. Доналд Трамп беше главна тема во светот овој викенд, бидејќи тој е во болница во изолација веќе три дена, а неговата состојба, гледана од аголот на објавените вести, е контрадикторна и не е најдобра. Што се однесува до баба Ванѓа, таа исто така предвиде застрашувачко цунами за оваа година, што за среќа (сè уште) не се случи, а исто така рече дека наводно ќе има атентат врз рускиот претседател Владимир Путин.

Loading...

Иако веќе долго време не е жива, баба Ванѓа го предвиде 11 септември во САД, цунамито во Јапонија, како и Брегзит.

Loading...