Без никакви очекувања, како гром од ведро небо – пријателите се простуваат од младиот македонски музичар Демиров

Естрадата и блиски пријатели денес на социјалните мрежи во неверување се простуваат со музичарот Денис Демиров од Скопје.

Тој долги години наназад беше гитарист во групата „Газоза бенд” а починал утринава, на свои 38 години.

Веста за неговата смрт ја потврдил и неговиот колега Џамбо Агушев, кој изјавил дека според првичните информации кои ги добил, Демиров починал дома, во сон. Имал проблеми со шеќерот и висок крвен притисок.

– Многу жално, Денис над 20 години беше дел од естрадата. Сите сме затекнати, млад човек, изјавил Агушев, пренесува Фокус.

Денис бил истакнат млад гитарист кој уживал создавајќи музика, а бројни негови колегите и пријатели во неверување се простуваат со музичарот.

Loading...

Поради неговата прерана смрт, по повод 8-ми Април, Светскиот ден на Ромите, од тимот на Рома Прес информираат дека сите денешни активности, емисии во живо, теренски известувања и планирани дебатни трибини поврзани со одбележувањето на Денот на Ромите ќе бидат одложени за утре.

Извор: ФОКУС

Loading...