Uncategorized

Ѕвездите подготвија подарок: Овие два знаци ќе уживаат во љубовта во октомври

Нов месец, нови уживања во љубовта, а овие два знаци и тоа како ќе уживаат. Овен До 23-ти октомври, во вашата куќа на љубовта ќе престојува Сонцето, кое ќе ви донесе нова љубовна енергија, заедно […]

Хороскоп

Роден под мистериозни околности: Овој хороскопски знак има најголеми психички способности!

Нивната владејачка планета, Нептун, е бог на морето, а е поврзана со потсвеста, соништата и визиите. Овие личности имаат голема верба и надеж, па честопати не размислуваат, туку едноставно чувствуваат. Имаат изразена емпатија и добро […]

Uncategorized

Дневен хороскоп за СРЕДА, 28 септември

ОВЕН Денес ќе морате брзо да реагирате и да донесете одлука која нема да биде едноставна. Досега се двоумевте што да правите, и тоа ви одземаше многу време. Можеби на колегите ќе им изгледа дека […]

Uncategorized

Што е Крстовден и за што се слави?

Историја на празникот Празникот „Крстовден“, еден од најголемите празници на Православната Црква, со векови ги собира архиереите, сиот свештенички и свештено-монашки клир на средината од храмот, каде се издигнува најважното знамение за христијанскиот род – […]

Uncategorized

Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 27 септември

Овен  Денешниот ден ќе го поминете вообичаено, а доколку завладее досадата пронајдете нешто што ќе ве одржува среќни. Доколку имате хоби, уживајте во него. Размислете и погледнете колку сте далеку од вашите цели, дали сте […]

Uncategorized

ЛОША КОМБИНАЦИЈА: Кои хороскопски знак не ви одговара за љубовна врска?

Овен: не му одговараат Близнаци, Риби и Девица Припадниците на овој знак се секогаш отворени за љубов и за нови искуства, а често заради брзоплетост влетуваат во љубовни врски пред добро да го запознаат партнерот. […]

Uncategorized

На овие ДВА хороскопски знаци неделата ќе им започне успешно

Близнаци Ќе функционирате под влијание на радосни вести и пријатни изненадувања. На професионален план некој ваш соработник ќе ви помогне да преминете во акција и да ја повратите загубената сигурност и надеж. Финансиската ситуација не […]

Uncategorized

КАКО ЌЕ ВИ ПОЧНЕ НЕДЕЛАТА? Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 26 септември

Овен  Успешната тимска соработка, внатрешната хармонија, но и со околината носат пријатен и успешен ден. Бидејќи среќата ве следи на љубовен план, не оптоварувајте се со ситници, туку обидете се да се олабавите и да […]