Стил

Заборавена снимка: Тито и Киро Глигоров со џет сетот на Холивуд (ВИДЕО)

Повозрасните македонски граѓани сигурно се сеќаваат на улогата на поранешна СФРЈ во светските политички текови и големото меѓународно влијание на тогашниот претседател Јосип Броз Тито. Македонија беше дел од оваа заедница на држави, а тогашните […]

Стил

Трикови со ацетон кои на крај памет не би ви текнале

Отстранувачот на лак за нокти или популарно наречениот ацетон е козметичка неопходност што со сигурност може да се најде во повеќето домаќинства, а покрај класичната употреба, може да ви користи во домот на неколку неочекувани […]

Стил

Фризерите ја откриваат вистината – Цел живот ја миеме косата по погрешен редослед и затоа е мрсна и тенка

„Обратното миење на косата“ е новата хит метода и истражувачите кои велат дека тоа е единствениот исправен начин, а подразбира регенераторот да се нанесува пред шампонот. Експертите за нега на коса објавиле метод „обратно миење […]

Uncategorized

Искрено писмо до жената која го растури мојот брак…

Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата на мојот сопруг, сега веќе бивши. Многу пати сум […]

Стил

Не плашете се од змиите: Фрлете од овој прав и нема да се доближат

Веќе илјада пати е кажано дека еден од најголемите природни лекови е сода бикарбоната. Но, никој од вас сигурно не слушнал дека содата штити од змии? Иако во Македонија немаме многу отровници, сепак се непријатна […]

Стил

25.000 ЕВРА ПЛАТА: Може да аплицираат и Македонци за оваа работа во Германија

Додека германските работодавци бараат стотици илјади работници и во Македонија стигнуваат најразлични понуди за работа во Германија. Но оваа е една која со својата атрактивност и перспективност се издвојува пред другите. Познатиот франкфуртски аеродром ја […]

Стил

ФОТО: Еве како изгледа преубавата ќерка на Гоце Тодоровски

Гоце Тодоровски е име кое сите генерации го препознаваат најмногу по македонските народни приказни. Тој е еден од златната генерација на актери во Македонија, а пред два дена ја одигра и својата последна претстава во […]

Стил

ВНИМАВАЈТЕ: Фејсбук брише профили кои го правеле ОВА

Фејсбук, по извештајот на интернет порталот „Motherboard“ отстранил голем број профили и страници кои огласувале и продавале броеви за социјално осигурување, адреси, броеви на телефони и наводни броеви на кредитни картички, објави Ројтерс. „Постовите кои […]

Стил

Цел живот погрешно готвите и го уништувате вкусот – Еве како правилно се прави пире од компири

Повеќето од нас го варат компирот, го процедуваат и потоа додаваат млеко или путер и прават пире. А потоа уживаат во вкусот, меѓутоа познатиот готвач Тајлер Флоренс тврди дека на тој начин го уништуваме вкусот. […]