Стил

Овој додаток кој го има секоја кошула има своја намена, која сигурно не сте ја знаеле

Денес апсолутно нема никаква причина, но јамката на грбот од машките кошули некогаш одлично функционирала. Таа е всушност остаток од морнарска традиција која се јавила во кројот на машката облека во 1960-тите, бидејќи војниците трагале […]

Стил

Рецепт за среќа: Во чаша вода ставете сол – по 24 часа се случува нешто чудесно

Постојано ви се случуваат лоши работи? Еден трик во вашиот дом ќе ве заштити од болести и несреќи . Постојат бројни техники со кои може да утврдите дали во вашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен […]

Стил

Несуден младоженец купил невеста од Албанија – не ја дочекал ни првата брачна ноќ!

Еден несуден младоженец од Прокупље платил 1.500 евра на Агенција за посредување да му донесат невеста од Албанија, но таа избегала од неговатакуќа уште првата брачна ноќ. Несреќниот човек ја барал избеганата невеста два дена, […]

Стил

Фото: Татко му никогаш не прашал за него – сопругата на Саша Поповиќ има син од првиот брак

На малкумина им е познато дека Сузана Јовановиќ, сопругата на директорот на Гранд има син од првиот брак, а со Саша Поповиќ има две ќерки. Сузана и Саша своите деца ги извеле на правиот пат, […]

Стил

НЕВЕРОЈАТНА СУМА: Пресметал колку вреди работата на неговата сопруга низ дома и го шокирал светот со таа сума

На еден блог кој го води извесен Стивен, осамна текст, кој го заобиколи светот. Причината за тоа е што многу луѓе, всушност, се пронаоѓаат во него! „Размислував, но никако не можам да си дозволам дадилка […]

Uncategorized

Погледнете ги подземните градови на Тито вредни 90 милјарди долари!

Поранешната Југословенска држава во времето на Тито изградила 26 објекти под земја, кои се проценуваат на околу 90 милјарди долари. Тоа е неколку пати поголема сума отколку државниот долг кој СФРЈ го имала во 1983 […]

No Picture
Стил

Фото: Сите ја знаат Соња, но и првата жена на Аца Лукас изгледа одлично

Сите ја знаете Соња Вукасановиќ со која Аца Лукас ја има ќерката Вкторија, но малкумина кои знаат дека Вуксановиќ имаше  два брака пред да се заколне на вечна љубов со сегашната жена.   Првата сопруга […]

No Picture
Стил

Путин забележал дека некој го следи: Додека ја напуштал Сирија, видел нешто на небото (видео)

Рускиот претседател Владимир Путин забележал дека, додека од Сирија летал кон Египет, некој го следи. Имено два авиони „ливци“ го следеле авионот на Путин откако ја напуштил Сирија и летал кон Египет. Видеото од авион […]