Uncategorized

Македонец од Италија со порака: Кажете им на скопјани дека прават убиcтвo

Од балканските држави, само во Македонија корона вирусот не замина, напротив бројките се големи, а за прв пат имавме и рекордни 120 заболени во последните 24 часа. Најголемиот број на заболени се од Скопје, поради […]

No Picture
Uncategorized

Охриѓани до Кичевчани: Фрлете клинци по патон, летово ќе имате бесплатен смештај во Охрид!

На фејсбук страницата Охриѓани попладнево се споделуваат фотографии од колони возила кои идат кон Охрид. Владата прогласи 80-часовен полициски час во Скопје, Тетово, Штип, Карбинци кој почнува вечерва во 21 часот и ќе трае до […]

No Picture
Uncategorized

Вељко Ражнатовиќ со искината маица и трубачи започна да го слави раѓањето на синот (видео)

ФОТО: НЕНАД ВУЈАНОВИЌ Вељко Ражнатовиќ и Богдана станаа родители на нивното прво дете, синот Жељко. Утринава во 10 часот, Богдана се породи во една приватна клиника во Белград, а како пренесуваа српските медиуми Вељко присуствувал […]

Uncategorized

Ова е македонската Емили Ратајковски (ФОТО)

Скопје е убаво поради многу нешта, но дефинитивно негово обележје се и преубавите девојки кои можеме да ги видиме на секој чекор, пишува Слободен Печат. Еден таков пример е преубавата и атрактивна скопјанка Георгина Тодоровска […]

Uncategorized

За него велат дека е НАЈТОЧНИОТ – ЕВРЕЈСКИ хороскоп: Колку и како ќе живеете?

Месец на раѓање покажува некоја сила во вас,и слабост – за да се надмине. Но, луѓето не се заклучени во “неговиот” месец. Секој има предности и слабости. “Сефер Yetzirah” е една од првите еврејски книги, […]

Uncategorized

Уапсени и неколку Македонки кои со години работеле во мрежата на Тијана Ајфон

Бизнисмен открива какви биле старлетите во кревет: Добиваме врвен секс, не жалам ниту едно евро Србија ја тресе голема пор но афера откако беа уапсени неколку старлети поради проституција. Најпозната меѓу нив е Тијана Ајфон […]

No Picture
Uncategorized

Вистински борец: Малата Бисера здрава и жива ја напушти клиниката “Жан Митрев” и си замина дома (Видео)

Малата Бисера од Прилеп, јавноста ја запозна откако нејзините родители Александра и Оливер објавија неколку видео снимки од нивното девојче кое едвај диши, а со месеци лежеше во Детската клиника. Родителите бараа детето да биде […]

No Picture
Uncategorized

Трајче го чекавме 16 години: Лазови за битката со стерилитет

Борбата со стерилитетот не секогаш изгледа едноставна, но кога вербата во докторот е голема, а желбата да се има дете е императив, тогаш годините не се никаква пречка. Доказ за тоа се брачната двојка Лазови, […]

Uncategorized

Ќерката на Момо Капор со еден пост објасни сѐ за короната

На сите ни е јасно дека Ковид-19 е новиот вирус кој и понатаму се истражува, а воедно веќе почна и да мутира, па дополнително е отежнато пронаоѓањето на соодветната вакцина. Како поминуваат деновите, сите сме […]