Вести

Еве што кажа СДСМ за денешниот напад врз Тодоров

СДСМ во денешното пишано соопштение најостро го осудува инцидентот во којшто е пукано во поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. – Недозволиво е употреба на оружје и посегнување по нечиј живот, од која било причина, […]

Uncategorized

ЗЕМЈАТА СЕ ТРЕСЕ: Утринава еден куп земјотреси

Од вчера до утринава, многу земјотреси се регистрирани на Балканот, а воедно и во Европа. Веќе со месеци серијата потреси никако да запрат, дури и на одредени предели се засилуваат. Само последниве неколку месеци имаше […]

Uncategorized

ФОТО: Еве како ќе изгледаат новите автобуси на ЈСП

Електричните автобуси ќе пристигнат во Скопје. Нивната набавка ќе се врши наредната година, за што конкурсот е веќе распишан. ЈСП има потреба од вкупно 50 автобуси, од кои 30 ќе бидат минибуси, додека останатите 20 […]

Uncategorized

ХОРОР ЈА ПОТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА: Татко со месеци си ја силувал ќерката

Хорор ја потресе Македонија, татко си ја силуваше ќерката. Како што информираат од полицијата, во 13 часот во текот на вчерашниот ден, 38-годишната Џ.А. од Кавадарци, се јавила во полициска станица и пријавила дека изминатите […]

Uncategorized

Изби пожар во основно училите во Скопје

Во Основното Училиште  „Ј.Х.Песталоци“ во Скопје, вчера попладне избувнал пожар на покривната конструкција. Повредени нема, а причинета е само материјална, соопшти денеска МВР. По интервенција на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, пожарот бил локализиран. Увид […]

Uncategorized

Битолчанец ја избодел сопругата до смрт затоа што сакала да го остави

Битолчанецот Киро Тошевски, кој живее во Шведска, во вторник е осуден на 18 години затвор за убиство на својата сопруга Весна, која ја избодел до смрт во гаража во шведскиот град Лунд, пренесува „Макфакс“. Како што пренесуваат […]

Uncategorized

Голманот на Чапокоензе го расплака светот со неговата изјава

Еден од најпопуларните играчи на Чапокоензе, 42-годишниот голман Нивалдо вчера соопштил дека моментално се повлекува од фудбалот и оди во пензија по трагичната авионска несреќа во која загинаа 20 негови соиграчи и членовите на стручниот […]