Uncategorized

Изби пожар во основно училите во Скопје

Во Основното Училиште  „Ј.Х.Песталоци“ во Скопје, вчера попладне избувнал пожар на покривната конструкција. Повредени нема, а причинета е само материјална, соопшти денеска МВР. По интервенција на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, пожарот бил локализиран. Увид […]

Uncategorized

Битолчанец ја избодел сопругата до смрт затоа што сакала да го остави

Битолчанецот Киро Тошевски, кој живее во Шведска, во вторник е осуден на 18 години затвор за убиство на својата сопруга Весна, која ја избодел до смрт во гаража во шведскиот град Лунд, пренесува „Макфакс“. Како што пренесуваат […]

Uncategorized

Голманот на Чапокоензе го расплака светот со неговата изјава

Еден од најпопуларните играчи на Чапокоензе, 42-годишниот голман Нивалдо вчера соопштил дека моментално се повлекува од фудбалот и оди во пензија по трагичната авионска несреќа во која загинаа 20 негови соиграчи и членовите на стручниот […]

Вести

СЛЕДУВААТ ОГРОМНИ ВРНЕЖИ: Македонија ја очекува најголемата поплава досега

Студен бран проследен со поројни врнежи од дожд го погоди Балканот. Во Србија е вклучен аларм за опасност од поплави во повеќе делови од земјата, а во Словенија има предупредување и за снежни лавини. И […]

Вести

Изгореа 4 цркви за Велигден (ФОТО+ВИДЕО)

Две православни цркви во Австралија, една во САД и изгоре еден конак на манстастир на северот на Русија. Македонската православна црква во предградието на Сиднеј, Рокдејл огнената стихија целосно ја уништи, додека грчката православна црква […]

Вести

ВНИМАВАЈТЕ!Во Македонија кружат ФАЛСИФИКУВАНИ ПАРИ во евра и Американски долари

Во рамките на своите надлежности, како единствена овластена институција за утврдување на автентичноста на книжните и кованите пари деноминирани во денари или странска валута, НБРМ и во текот на 2015 година успешно продолжува да ја […]