Видео

29 години од легендарниот хит „Дувна ветре развигорче“ – еве како изгледа девојчето што го испеа денеска (ФОТО)

Детски џагор пред зграда и во маало, безгрижни детски деновви и најголемите детски хитови од фестивали снимени на аудио касета. Песнички од секој роденден и убави спомени. Сигурно носталгија се јави кај повозрасните, а љубопитност […]

Видео

Владиката Петар: Kаде што нема брак, нема љубов, а има самољубие, телесни наслади и уживања

Највисоката љубов, љубовта кон Бога е речиси изгубена. А љубовта кон Бога се освојува со борба. А пак, најмоќен борец во таа борба е семејството. Семејството кое е изградено врз меѓусебна љубов и почитување, обединето […]

Видео

Душата ќе ви се стопли кога ќе видите кој чекало: Бебето застанало на прозорот а тогаш …

Мајката го забележала бебето дека чека нешто на прозорот. Кога го прашала „Каде е тато“, детето и натаму гледало низ прозор како неговиот татко го паркира автомобилот. Погледнете ја возбудата потоа:

Видео

ВИДЕО Тврди дека со сода бикарбона излекувал рак во 4. стадиум: Ова е неговиот рецепт од 2. состојки!

Ракот метастазирал дури до коските, а Вернон тврди дека е целосно излечен со овој рецепт… Ова е навистина неверојатна и инспиративна приказна – лекарите му рекле дека имал само неколку месеци да живее, а тој […]

Вести

(ВИДЕО) Уште првата ноќ Милојко легна во креветот на друга жена, таа го исфрли, а како реагираше Милијана на тоа

Милијана Богдановиќ и Милојко Божиќ со својата врска, а сега и со учеството во реалното шоу Парови предизвикуваат големо внимание. Тие наидоа на сплетки во шоуто уште првата вечер кога влегоа, а се падна врз […]

Вести

(ВИДЕО) Како до рамен стомак без диета и фитнес?!

Еве како да направите чудо од вашите стомачни со обична врвка. Трикот бил измислен од британска физиотерапевтка … Физиотерапевтите пронајдоа нов начин кој ќе ви помогне да го задржите стомакот рамен и затегнат. Се испостави […]

Видео

(ВИДЕО) ПРИЧИНАТА ЌЕ ВЕ РАЗНЕЖНИ: Девојче за роденден доби само кутија со писмо, но плачеше од среќа

Девојчето ја отворила кутијата со возбуда, извлекувајќи од неа изгужвана хартија, а потоа човекот покрај неа вика: „Сакам да го прочиташ ова”. На дното на кутија имало рамка во која пишувало: „Ќе бидаш посвоена”. Кога […]

Видео

ВИДЕО: Кит го проголтал па го плукнал, овој човек преживеа чудо

Toa што го доживеал Јужноафриканецот Рајан Шимпф во текот на нуркањето е слично со библиската приказна за Јона. Имено, Рајнер нуркал во близина на градот Порт Елизабет снимајќи сардини, кога за малку ќе го проголтал […]

Видео

(ВИДЕО) ЛУЃЕ ИСУС МЕ СПАСИ: Детето што почина на 20 минути го раскажа нераскажаното…

Зак Клементс е седумнаесетгодишно  момче од Тексас кој од мал го сака спортот и е во одлична форма. Но, тој наеднаш се онесвестил додека трчал на час по физичко, а лекарите велат дека неговото срце […]

Видео

ВИДЕО ВЕЖБИ: Изгубете го вишокот на килограми од стомакот за точно 7 дена!

Како што старееме, потешко е да се симне вишокот на килограми, особено од стомакот. Сепак, и за тоа постои решение. Затоа не очајувајте, туку впуштете се во борба против оваа мака, која е иста за […]