Видео

Поп од Грција направи хаос на велигденската литургија: Влета со тротинет во црква, а потоа започна општа брканица

Големиот христијански празник Велигден, Грците го прославуваат на несекојдневен начин, а снимката на Фејсбук ја покажа Стаматис Краунакис. На воодушевување на присутните верници, попот во долга бела мантија, со тротинет влета во црква и почна […]

Вести

Тука биле уапсени убијците на членот на ДУИ – снимка од местото на злосторот (ВИДЕО)

Телевизијата Арт канал од Тетово објави видео снимката од автомобил за кој се верува дека бил на учесници во вчерашната вооружена престрелка во тетовска Мала Речица во која беше убиен Наип Реџепи, влијателен член на […]

Видео

Трик кој ги освои домаќинките ширум светот – велигденски јајца поразлични од другите (ВИДЕО)

Стандардното боење јајца може да биде многу тешко и здодевно, а да не се зборува за можноста сите јајца испукаат при бојадисувањето во топлата вода. Од друга страна, еднобојните велигденски јајца се многу монотони и […]

Видео

Предвреме родено бебе на смртната постела ја прегрнало својата близначка: Тоа што се случило е Божјо чудо (ВИДЕО)

Малите близначки Кајри и Бријел Џексон се родени 12 недели пред терминот. Тие не биле доволно развиени, а докторите не им давале позитивни прогнози за преживување. Откако ги ставиле во посебни инкубатори, состојбата на Бријел […]

Видео

На фотографија стара 100 години виделе вознемирувачки детаљ – погледнете ја жената во вториот ред (ВИДЕО)

Дали навистина има дух на оваа фотографија или се работи само за оптичка илузија? Оваа фотографија е стара повеќе од 100 години, но во последно време стана предмет на жестока расправа на друштвените мрежи. Внимателно […]

Видео

ВИДЕО: Ја засени и Цеца: Анастасија со длабоко деколте, мамеше воздишки

Целото семејство Ражанатовиќ синоќа во луксузен белградски локал било дел од прослава која ја организирал семеен пријател. Цеца за таа прилика одбрала црвен фустан до земја, но овој пат вниманието го украде нејзината ќерка Анастасија. […]

Вести

Вознемирувачко видео: Мајка го држела својот син врзан со ланци цели 12 години – еве ја причината за тоа

Странските медиуми објавија шокантна снимка во Кина, на која се гледа глувонем маж како е врзан со ланци, а потврдено е дека неговата мајка го држела заклучен во куќата повеќе од 10 години. На стравичните […]

Вести

Ова е местото каде била закопана Адеа Шабани (ВИДЕО)

Американските медиуми објавија видео од местото каде е пронајдена закопана студентката од Македонија, Адеа Шабани. Ова е местото каде е пронајден гробот, од каде таа беше извлечена и дадена на обдукција, која утре ќе ги […]

Вести

ПУТИН ПРОГЛАСИ ДЕН НА ЖАЛОСТ: Цел град на улица, Путин ветува дека ќе се казни виновникот

Претседателот на Русија, Владимир Путин го прогласи 28. март за ден на жалост во Русија, пораи пожарот во трговскиот центар во Кемерово, во кој загинаа 64 лица, меѓу кои 42 деца. Претседателот уптаи сочувство до […]