Видео

(ВИДЕО 18+) ШОКАНТНИ СЦЕНИ ВО ЕМИСИЈАТА ПАРОВИ! И ги лижеше градите додека сите гледаа

Во текот на уклучувањето во живо во вилата на Парови, дојде експлицитни сцени. Имено старлетата Маца Дискреција ја крена маичката и ги покажа градите на сите, а Никола Пауновиќ кој седеше до нејзе почна да […]

Видео

ВИДЕО: Скандал во бекстејџот на Звезде Гранда, кубење коси и кинење фустани

[two_third] [ads2] Натпреварувачка од актуелната сезона на „Zvezde Granda“, Дуња Поповиќ беше дисквалификувана по расправиjа со Марија Шерифовиќ. По настапот на сцената каде настапуваше во фустан од балони со колешката Марина Богдановиќ се упати кон […]

Видео

ВИДЕО што ќе ве натера да ги оставите цигарите

Постои честа заблуда дека катранот во цигарите е ист со катранот кои се користи на патиштата. Како резултат на ова, тутунските компании во САД во известувањата за нивото на катран и никотин во цигарите вообичаено […]

Видео

ВИДЕО: ТРОГАТЕЛНА ИЗЈАВА НА СОПРУГОТ НА ЈЕЛЕНА

Белградската полиција има главноосомничен за најмистериозното убиство кое последниве неколку години се случило на овие простори. Како што ексклузивно дознава Телеграф, после повеќедневна истрага и деноноќна работа на терен, осомничен дека го извршил убиството на […]

Вести

Изгореа 4 цркви за Велигден (ФОТО+ВИДЕО)

Две православни цркви во Австралија, една во САД и изгоре еден конак на манстастир на северот на Русија. Македонската православна црква во предградието на Сиднеј, Рокдејл огнената стихија целосно ја уништи, додека грчката православна црква […]