Видео

ВИДЕО: Карлеуша во провокативно издание го запали Истанбул

Српската дива доби лично покана од претседателот на клубот да настапи на стадионот, па таа не само што прифати, туку и направи вистинско шоу, каде на сцената покрај тимот, особено се истакна нејзиниот сопруг, Душко […]

Видео

ВИДЕО: ЌЕ СЕ НАЕЖИТЕ! Охриѓанец сними неверојатно видео на Змискиот остров во Преспанско езеро

Островот „Голем град“ или попознат како „Змиски остров“ во Преспанското езеро е природен резерват заради карактеристичната флора и фауна како и поради своето историско минато. За многу авантуристи и истражувачи, овој остров во Преспа е […]

Видео

ВИДЕО: Прва трансплантација на пенис

Томас Менинг од Масачусетс е првиот човек на кого успешно му е пресаден пенис. Овој 64-годишен маж се оперирал на почетокот на месецов, а операцијата траела 15 часа. Пенисот бил обезбеден од донатор на органи. […]

Видео

(ВИДЕО 18+) ШОКАНТНИ СЦЕНИ ВО ЕМИСИЈАТА ПАРОВИ! И ги лижеше градите додека сите гледаа

Во текот на уклучувањето во живо во вилата на Парови, дојде експлицитни сцени. Имено старлетата Маца Дискреција ја крена маичката и ги покажа градите на сите, а Никола Пауновиќ кој седеше до нејзе почна да […]

Видео

ВИДЕО: Скандал во бекстејџот на Звезде Гранда, кубење коси и кинење фустани

[two_third] [ads2] Натпреварувачка од актуелната сезона на „Zvezde Granda“, Дуња Поповиќ беше дисквалификувана по расправиjа со Марија Шерифовиќ. По настапот на сцената каде настапуваше во фустан од балони со колешката Марина Богдановиќ се упати кон […]

Видео

ВИДЕО што ќе ве натера да ги оставите цигарите

Постои честа заблуда дека катранот во цигарите е ист со катранот кои се користи на патиштата. Како резултат на ова, тутунските компании во САД во известувањата за нивото на катран и никотин во цигарите вообичаено […]

Видео

ВИДЕО: ТРОГАТЕЛНА ИЗЈАВА НА СОПРУГОТ НА ЈЕЛЕНА

Белградската полиција има главноосомничен за најмистериозното убиство кое последниве неколку години се случило на овие простори. Како што ексклузивно дознава Телеграф, после повеќедневна истрага и деноноќна работа на терен, осомничен дека го извршил убиството на […]

Вести

Изгореа 4 цркви за Велигден (ФОТО+ВИДЕО)

Две православни цркви во Австралија, една во САД и изгоре еден конак на манстастир на северот на Русија. Македонската православна црква во предградието на Сиднеј, Рокдејл огнената стихија целосно ја уништи, додека грчката православна црква […]