Забава

(ФОТО) КАКВА БОМБА: Има 47 години, но во бикини и натаму е вистински секс-симбол

Лариса Пипен (47) и реалити ѕвезда, е една од најдобрите поранешни пријателки на Ким Кардашијан и поранешна сопруга на НБА легендата Скоти Пипен. Но, Лариса е и една од најубавите жени на планетата. Каде и […]

Забава

ЦЕЦА НА 18 ГОДИНИ, А ЧОЛА СО ОВЧАРКА: Балканските ѕвезди зборуваат за сексуалните искуства

Поп ѕвездите открија како влегле во светот на возрасните. Иако повеќето не сакаат да зборуваат за својот приватен живот и оваа тема, Цеца Ражнатовиќ, Сузана Манчиќ, Здравко Чолиќ, Огњен Амиџиќ и Немања Стевановиќ сепак открија […]

Забава

Сашко Коцев: Сите си ги викаат ,,мамичко, татичко” а оваа мојта за инает на мене на цел глас се го изговара моето име

Сашко Коцев без сомнение важи за еден од најдобрите македонски актери кој знае секогаш да ја насмее публиката, кога станува збор за неговите професионални ангажмани секогаш е подготвен да зборува. За Коцев нескромно може да […]

Забава

„Тешко на тој што Америка го брани, а Русија го храни“: Занимливи изреки на ТИТО кои и денес се кажуваат

Работиме како да ќе живееме 100 години, се подготвуваме како утре да има војна. Прочитајте некои од најинтересните изреки и цитати од Јосип Броз Тито. Ние сме горди на нашата историја. Горди сме на нашите […]

Забава

ИСКОЧИ ВИЦ ЗА КАРЛЕУША, СИТЕ ПАЃААТ ОД СМЕЕЊЕ: Кога ќе го слушнете неговиот КРАЈ, ЈАКО ЌЕ СЕ СМЕЕТЕ

Ова е вистински хит Слушнала Карлеуша дека риболовот е добар за интелектуален напредок бидејќи многу се размислувало за време на риболовот. Направила дупка во мразот и се фрлила на медитации и активно размислување. Приоѓа еден […]

Забава

(ФОТО) СО ЗДРАВЈЕ ДА СИ ЈА ВОЗАМ: Сани се поднови со скап и луксузен автомобил

Кога станува збор за македонска фолкерка Сања Сани Гроздановска многу нешта се оддамна познати, меѓудругото дека по потекло е родена кумановка, со адреса на живеење во Скопје Сања Сани Гроздановска, една од најпопуларните и најпознати […]

Забава

СКАНДАЛ – Мирјана објави преписки со Ѓорѓе Давид, се огласи и тој: „Ми праќаше безобразни пораки и разголени фотки“

Според српските медиуми, музичарот и член на жирито во популарното шоу „Ѕвездите на Гранд“ Ѓорѓе Давид, наводно и се нафрлил на учесничката на „Ѕвездите на Гранд“ Мирјана Поповиќ, која се пријавила на натпреварот преку онлајн […]

Забава

(ФОТО) ОВОЈПАТ ИСКРЕНО ПРЕТЕРА: Карлеуша објави фотки на кои позира СКРОЗ ГОЛА само со патиките на Кајне Вест!

Откако пејачот и дизајнер Канје Вест ја заследи Јелена Карлеуша на Инстаграм, таа објави голи слики на кои носи само патики со негов дизајн. Странува збор за модел на патики создаден за Адидас, YEEZY Boost […]

Забава

ТАЖНО СИ ЗАМИНА: Познатата пејачка почина на 22 години, татко ѝ соопшти трагична вест

Австралиската рап-ѕвезда и јутјуберка Лил Бо Вип почина на 22 години по „тешка борба со внатрешните демони“, јавуваат светските медиуми. Младата музичарка со години се борела со депресија и со зависност од психоактивни супстанци. Веста […]