Забава

Зоран Заев и Христијан Мицкоски гостуваа во шоуто Еден на Еден – Еве кои имал поголема гледаност

Зоран Заев, во неделата имал двојно поголема гледаност во гостувањето во забавното шоу „Eден на Eден“ со Жаре на „Канал 5“, отколку неговиот пoлитички противник, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, чие гостување се емитуваше […]

Забава

Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ – ЗАРАДИ НЕГО ПОБЕГНАЛА ОД ДОМА

За да се омажи со првиот сопруг Емина Јаховиќ на 17 години побегнала од дома. Станува збор за Аладин Ѓуловиќ, со кого Јаховиќ имала бурна, но кратка љубовна приказна. Нивната љубов не траела долго поради […]

Uncategorized

Еве колку милиони “тежи“ заводливиот Фарук од турската серија Истанбулската невеста

Оскан Дениз го глуми заводливиот Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Тој е роден во Анкара на 19ти Мај 1972 година. Се занимава со музика и актерство. Се прославил прво како музичар, а потоа и […]

Забава

Еве во каква убавица ќе порасне постарата ќерка на Фарук и Суреја од Истанбулската невеста

Турската хит серија ,,Истанбулската невеста“ ги привлекува гледачите со своите несекојдневни сплетки и настани. Од месец на месец гледаноста се повеќе и повеќе се зголемува По изгубеното бебе во првата сезона од серијата, на Суреја […]

Забава

Суреја и Фарук од Истанбулската невеста ќе го прошират семејството со нов член – Еве како ќе изгледа нивната ќерка

Хит серијата Истанбулската невеста го достигнува врвот на нејзината гледаност периодов. Постојани сплетки, интересни и трагични настани, неверства и љубомора ја карактеризираат серијата која гледачите ја гледаат во еден здив. Најактуелната злобна свекрва Есма е […]

Забава

Годините нема да ја спречат злобната свекрва Есма од Истанбулската невеста да прави свадба: Еве со кој лик од серијата ќе се омажи!

Турската актерка Ипек Билгин, која ја глуми лошата свекрва Есма во хит серијата „Истанбулската невеста“ има неверојатни 63 години и во приватниот живот е вдовица. Нејзиниот маж, познатиот Турски театарски режисер Кањел Халишкур починал неодамна. […]

Забава

Еве со која моќна убавица Фарук ќе ја изневери Суреја во турската серија“Истанбулската невеста“

Хит еријата Истанбулската невеста е се повеќе и повеќе гледана на нашите, но и соседните простории. Имено, стнува збор за трогателна и драматична серија која е испреплетена со скандали, среќни, лоши моменти кои се дел […]

Забава

Турската серија Истанбулската невеста нема среќен крај – еве кој ќе почине на крајот на серијата

Хит серијата истанбулската невеста е драматична и турбулентна серија која е испреплетена со многу случки, ситуации и слично. Почнувајки од самото доаѓање на Суреја во куќата на Фарук и нејзиното неприфаќање од страна на Есма […]

Забава

Фарук е шармантен и богат заводник, но погледнете како изгледа мажот на вистинската Истанбулска невества

Аљем Шарпкан (Alijem Sarpkanom) е млад, богат и убав турски заводник кој успева да го освои срцето на Улку Уст, вистинската Истанбулска невеста по која е и направена турската серија “Истанбулската невеста“. Тој заедно со […]