Забава

Еве како да ги сварите јајцата а да не ви испукаат

Варењето јајца божем е лесна работа, но тука-таму се појавуваат проблеми. Најчесто јајцата баш за Велигден пукаат и дури и истекуваат. Има решение и за тоа. Погледнете уште некои трикови за убави и здрави велигденски […]

Видео

ВИДЕО: Ја засени и Цеца: Анастасија со длабоко деколте, мамеше воздишки

Целото семејство Ражанатовиќ синоќа во луксузен белградски локал било дел од прослава која ја организирал семеен пријател. Цеца за таа прилика одбрала црвен фустан до земја, но овој пат вниманието го украде нејзината ќерка Анастасија. […]

Забава

Како да пробиете нечија шифра Wi-fi и секогаш да имате бесплатен интернет

Денес е просто незамисливо да се има мобилен телефон без пристап на интернет со оглед на тоа дека сите друштвени мрежи и омилени апликации бараат приклучок на сите мрежи. Постои апликација на интернет која може […]

Забава

Македонската водителка буквално се стопи – се пофали како ја добила витката фигура (ФОТО)

Македонската водителка Миа Костова откри дека нејзината витка фигура се должи на редовното вежбање. Таа на социјалните мрежи објави фотографија на која покажа како изгледа еден нејзин трнинг. „За стомачните ќе ви се јавам по […]

Забава

Цело време му исчезнувале работи пред врата – кога поставил камера се запрепастил кој е крадецот

Снетил Натан од Ченаја никако не можел да дознае кој му краде целосно неважни работи од пред врата, па одлучил да постави надзорна камера. Неколку дена по поставувањето на амерата, повторно исчезнала черга, а кога […]

Забава

ФОТО: Еве како изгледа денес скромниот Трајче кој ја направи Македонија горда

Јавноста го запозна како едно скромно и срамежливо момченце, а денес по неколку години, Трајче од Струмица е пораснат и се уште ја негува најголемата љубов кон музиката. Трајче кој не направи горди на Пинкови […]

Забава

КАКО НАВИСТИНА ДА Е БЕГ: Еве во каква куќа живее Кемал од Карасевда (ВИДЕО)

Популарниот турски заводник Бурак Озџивит, познат како Бали Бег од “Сулејман Величествениот” и Ќамран од “Дневникот на Фериде”, а кој на млите екрни во Македонија се врати со улогта на Кемал во „Карсевда“ живее навистина […]

Живот

Двете глумат во хит серијата на Сител: Во реалноста се мајка и ќерка

Турската драма „Се викав Мелек“ ги освои симпатиите на гледачите уште од самиот почеток на Сител ТВ. Старата госпоѓа Гонул или како што ја нарекуваат „тетка несмасна“ ја игра актерката Вахиде Перчин, а и нејзината […]

Забава

Ако мобилниот ви падне во снег полошо е отколку во вода: Направете ги веднаш овие 6 постапки и повторно ќе работи

Иако има снег, посебно на големите минуси, сувиот мобилен е топол и брзо ќе го стопи снего. Освен тоа за разлика од водата, снегот брзо се лепи за мобилниот телефон. Еве што треба да направите […]