Забава

Во која твоја КАРАКТЕРИСТИКА мажите се ВЉУБУВААТ според МЕСЕЦОТ во кои си родена?

Сакаш да знаеш со што ги покоруваш мажите? Ќе ти кажеме! Или барем според месецот во кој си родена. Затоа што веруваме дека апсолутно секоја жена има десетици позитивни карактеристики кои ја прават уникатна и […]

Забава

СТРАШЕН ПАД: Милица Тодоровиќ падна од бина среде настап (ВИДЕО)

Атрактивната српска пејачка Милица Тодоровиќ имала незгода на еден настап. Еден од обожавателите успеал да ја сними Милица во моментот кога се лизнала и завршила на подот. -Паднав, рекла таа додека се обидувала да се […]

Забава

Проверете како до повеќе пари со фенг шуи

Со помош на Фенг Шуи, може да се привлечат повеќе пари и подобри можности за бизнис. Парите се поврзани со поблискиот лев агол на секоја дадена област. Главната област е во најужниот агол на станот, […]

Живот

(ФОТО) ЛИЛА ФИЛИПОВСКА СЕ СОБЛЕЧЕ СРЕДЕ КВИЗОТ ”СЕ ИЛИ НЕШТО”, ГЛЕДАЧИТЕ…

Гледачите на популарниот ТВ квиз „Се или нешто“ вчеравечер имаа прилика да погледнат едно несекојдневно издание на квизот. Таа често добива подароци, а овојпат толку ја погоди што се расоблече среде емисија и облече топлинки […]

Забава

Народни верувања: Во понеделник се раѓаат среќници во четврток успешни

Еве што денот на раѓање, според народни верувања, зборува за вашиот живот. Понеделник Понеделник е прв ден во неделата и се смета  за најсреќен. Се вели дека детето кое ќе се роди во понеделник ќе […]

Забава

Сини или зелени – бојата на очите открива колку сте посебни

Дознајте колку сте посебни според бојата на вашите очи. Многумина ги сметaат сините и зелените очи за најубави, па погледнете колку се посебни тие луѓе. Сини очи Сината боја на очи е генетски рецесивна особина, […]

Забава

Тајните на луѓето кои никогаш не се љубоморни

Ако случајно сметате дека ви е потребна поголема сигурност, време е да ги откриете тајните на луѓето кои никогаш не се љубоморни. 1. Тие се опкружени со луѓе на кои им веруваат Околината има директно […]

Забава

Најверните раси кучиња

Кучињата умеат одлично да се социјализираат со луѓето и да се приврзат кон нив. Со кучињата делиме заедничка потреба за друштво, наклонетост и верност и затоа можеме со нив да формираме силни врски кои траат […]

No Picture
Забава

(18+) Полицајка се сликала топлес додека е на должност

На сите знае понекогаш да им биде досадно додека се на работа и настојуваат времето да го поминуваат на разни начини. Мексиканската полицајка Нидија Гарсија избра начин на опуштање што ја чинеше работно место, но […]