Здравје

Д-р Мермерски: 70 отсто од БОЛЕСТИТЕ доаѓаат од овие намирници кои треба строго да се избегнуваат

Храната мора да биде лек кој ќе го излечи телото во 66% од случаите, смета д-р Мермерски Професорот Христо Мермерски е бугарски генетичар, доктор и поранешен дипломат во Вашингтон. Специјализирал во Англија, Германија и САД. […]

Здравје

Нутриционист открива како да го засилите имунитетот и дишните патишта, овој зачин е одличен за белите дробови

За добро здравје клучен е добриот имунолошки систем како одбрана на организмот од вирусни и бактериски инфекции. Најдобар начин за подобрување на имунитетот е со избалнсирани калории, јадење на лесна и варлива храна. Советите за […]

Здравје

Што се случува кога ќе измешате цвекло, морков и јаболко – напиток кој ги уништува овие болести!

Овој едноставен напиток своите волшебни својства ги должи на присуството на два скромни вида зеленчук и само едно овошје. Што ќе добиете кога заедно ќе измешате сок од цвекло, моркови и јаболка? Па, ништо помалку […]

Здравје

Терапија со сода бикарбона: Ги прочистува дишните патишта и ја смирува кашлицата во рекорден рок!

Ова е најефикасниот начин да се ослободите од проблемите со респираторните органи Содата бикарбона има голема примена во медицината, а се покажала и како многу ефикасна во борбата против кашлица и проблеми со дишните органи. […]

Здравје

И во домашна изолација може да добиете коронавирус: Еве на што мора да обрнете особено внимание!

Дури и ако сте во изолација, лесно можете да добиете коронавирус Да повториме уште еднаш: Како да се заштитите од коронавирус? Како да одржувате хигиена? Како да ги препознаете симптомите? Со денови слушаме многу официјални […]

Здравје

И очите ни откриваат дали имаме коронавирус – Ова никако не смеете да го занемарите

Британските експерти наведуваат дека покрај кашлањето и температурата, кои на сите ни се многу добро познати симптоми што укажуваат на коронавирус, постојат уште два што може да укажуваат на негова појава. „Доказите од другите земји […]

Живот

Додека трае епидемијата никако не ги користете овие намирници – Го хранат коронавирусот

Правилниот избор на намирници може многу да помогне во спречување на развојот на вирусот, затоа паметно избирајте што ќе јадете во следниот период. Организмот треба да создаде механизам кој ќе го брани од болести. Затоа […]

Здравје

Една година секое утро пиела вода со мед и лимон: Она што и се случило, ги изненадило и докторите!

Последниве години толку се зборува за консумацијата на млака вода со лимон, поради што една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила… Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на […]