Здравје

Го пржат салото како луди, јадете ги овие намирници за рамен стомак

Квалитетен сон може да ви помогне на дебелиот стомак да му кажете „збогум“. А како подобро би спиеле и истовремено согорувале вишок маснотии, јадете ги овие намирници… Мислите дека малку јадете, аупорно се дебелите? Ништо […]

Здравје

НАЈМОЌНА ДИЕТАТА 5/2, бидејќи можеби токму таа е идеална за вас

Диетата е збор кој што многу брзо ќе завладее со интернет пребарувачите, дали поради оние кои сакаат да се подготват за преполните празнични трпези и да ги дочекаат послаби, или поради оние кои веќе се […]

Здравје

9 работи за кои не бев подготвена : Исповед на една млада мајка

Дали постојат работи кои ве изненадиле после доаѓањето на свет на вашето бебе? Една мајка направила список на неочекувани ситуации за кои треба да се подготвите… Мислев дека бракот засекогаш го промени мојот живот. Потоа […]

Здравје

(РЕЦЕПТ) “Златно млеко” е добро против артритис и убиец на канцерогени клетки

Златното млеко е познато со векови и е одличен лек за подобрување на општата здравствена состојба и зајакнување на имунитетот. Ако сакате да сте здрави и да се заштитите од многу болести, меѓу кои и […]

Здравје

Нутриционистката Тања открива: Сите ви укажуваат дека пијалокот од праз и минерална вода топи килограми

Еден од најпопуларните пијалаци во последниов период е мешавината од праз и два литри минерална вода, а наводно дава и одлични резултати кога станува збор за исфрлањето на вишокот вода во организмот. Нутриционистката Тања Олајџија […]

Здравје

Пијте го овој пијалок наместо кафе наутро и полесно ќе слабеете

Пијалокот кој најчесто се пие по или со појадокот е кафе, покажало истражувањето кое го направила НДП група. Иако кофеинот го покачува нивото на енергија во телото, тоа влијае краткотрајно, а ако го пиете со […]

Здравје

Девет митови за женската убавина на кои тешко е да се поверува

Во потрага по убавина и вечна младост, жените се подготвени да преземат ризични козметички процедури и да применуваат непроверени производи. Рекламирањето и популарните статии ја завршуваат својата работа, принудувајќи ги жените да веруваат во митовите […]

Здравје

Изјавите на Руски доктор го запрепастија светот: Појадокот дајте го на непријателот, ручајте на пладне и задолжително вечерајте

Според зборовите на познатиот советски и руски кардиохирург, професор и академик во Руската академија на науки и Руската академија на медицински науки, главен кардиохирург на Министерството за здравство на Руската Федерација, ја побил идејата за […]

Здравје

За брзо слабеење имаме домашен рецепт а ви требат три состојки кои ги имате дома сигурно

Ако сакате на брзина да изгубите на тежина тогаш треба да го пробате овој домашен рецепт за слабеење. Најмногу помага во согорувањето на мастите на стомакот и е идеален за периодот пред и по новогодишните […]

Здравје

Потопете лук во црвено вино: Ќе видите што се лекува овој рецепт

Овој хербален лек ги комбинира корисните својства на вашиот омилен лук и црвено вино. Добиената смеса може да спречи многу болести, ја прочистува крвта, го зајакнува имунолошкиот систем, го отстранува лошиот холестерол, го подобрува кардиоваскуларниот […]