Здравје

БРАДАВИЦИТЕ ЌЕ ИСЧЕЗНАТ ВЕДНАШ: Нанесете го сокот од оваа билка и ќе посведочите чудо

Иако брадавиците не претставуваат некој голем здравствен проблем, сепак естетски лошо изгледаат. Брадавиците може да се поделат на два вида, едните се безопасни а други кои произлегуваат од ХИВ. Ако од брадавицата се појават влакна, […]

Здравје

Спасете си го срцето – 4 лажици од овој лек и кажете им збогум на затнатите артерии и високиот притисок!

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот организам. Во продолжение прочитајте го […]

Здравје

ЛЕНЕНО СЕМЕ СО ВОДА ПРАВИ ЧУДО: После третман од 12 дена нема да се препознаете себеси, еве при што ќе ви помогне

Мешавината од лен и вода помага при дури 7 проблеми со кожата… Дали знаете дека постои домашен третман после кој за 12 дена не би се препознале себе си: Ако имате проблем со брчки, пробајте […]

Здравје

Спасете си го срцето – 4 лажици од овој лек и кажете им збогум на затнатите артерии и високиот притисок!

Доколку често се разболувате од настинки или имате кардиоваскуларни проблеми, потребно е нешто да направите за да го подобрите вашето здравје и да ја зголемите општата здравствена состојба на вашиот организам. Во продолжение прочитајте го […]

Здравје

Домашен сок што ги уништува канцерогените клетки за 42 дена

Австриски доктор, кој го поминал поголемиот дел од професионалниот живот барајќи моќен лек против рак создал посебен сок, кој обезбедува докажани резултати во лекувањето на заканувачката болест. Неговиот целосно природен сок излекувал над 45 илјади […]

Здравје

Јадете го ова за вечера 3 дена и еве што ќе изезе од вашиот стомак

Салатата која ќе ви ја покажеме, ќе ви помогне да ги исчистите цревата и ќе ја оддржите нормална Ph вредноста во желудникот. Што значи дека добро ќе делува на вашиот дигестивен систем. Намирниците кои ја […]

Здравје

Моќен лек против кашлица – преку ноќ ги чисти градите од слуз

Направете моќен лек за кашлица, идеален за зимата, ниските температури и периодот на настинки… Состојки: мед; маслиново масло; брашно Подготовка: Измешајте малку брашно и маслиново масло, а потоа додадете мед. Мешајте добро за да добиете […]

Здравје

Еве како ќе го исфрлите насобраниот шлајм од грлото и белите дробови: Природен лек за полесно дишење

Доколку имате потешкотии да го исфрлите шлајмот, направете ефикасен домашен лек. Состојки: 1 лажица корен бел слез, 1 лажица ленено семе, 1 лажица жалфија, 1 ситно сечкан лимон, 250 мл вода, 250 гр кафеав шеќер […]

Здравје

Пијалак наменет за сите пушачи: За три дена Вашите бели дробови ќе се исчистат

Истражувачите докажаа дека луѓето кои константо пушат цигари, повеќе од пет години, многу често се соочуваат со болести на белите дробови, како бронхитис и кашлица. За да можете да ги одбегнете отровите, пробајте го овој […]