Живот

Потресно сведоштво на вработена во „8 септември“: Некои доаѓаат и веднаш ја губат битката

ВО ЖИВОТОТ СУМ ГЛЕДАЛА КАКО ОКОЛУ МЕНЕ УМИРААТ ЛУЃЕ!!!! ОВА НЕ САКАШ ДА ГО ВИДИШ ДЕФИНИТИВНО!!!!!! Тешко Ви е да ги носите маските и имате чувство дека Ве гушат? Погледнете што носат медицинските работници на […]

Живот

ГОСПОД ГЛЕДА И СЛУША: Човек го навредил Св. Василиј Острошки, па го стигнала сурова казна

За време на австро-унгарското владеење со Босна и Херцеговина во 1895 година голем број православни верници се собрале во Билеќ, пед канцеларијата на котарскиот претстојник Адамовиќ. Тоа било единственото место каде што можеле да добијат […]

Живот

(ФОТО) Првата Македонка пристигна на Халкидики – На море сме и супер е

На море сме и супер ни е, им порача Тијана Дапчевиќ од првиот крак на Халкидики на бројните фанови кои ја следат на „Инстаграм“. Освен оваа со синот, македонската пејачка која две децении живее и […]

Живот

Ако телото ги содржи овие витамини успешно се спротиставува на коронавирусот

Здравствените работници ширум светот, а меѓу нив и многу руски лекари, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротистави на коронавирусот ако ги содржи овие витамини. Затоа, за да го подобрите имунитетот […]

Живот

Ѝ купил луксузен стан и Ферари: Овој Македонец не штеди за сопругата

Македонскиот фудбалер Дарко Тасевски на сопругата ѝ купил луксузен автомобил, постар модел на „Ферари“ кој наводно чини 100.000 евра и пентхаус на атрактивна локација во Софија за кој потрошил 250.000 евра, пишува бугарски „Викенд“, пренесува ММС.мк […]

Живот

Фолк пејачот Спасен Силјаноски сепак ги загрозил колегите, наместо во изолација по земен брис, тој се социјализирал!

Фолк пејачот Спасен Силјаноски кој вчера ја информираше јавноста дека е Ковид-19 позитивен, сепак не им кажал на своите колеги и соработници дека му е земен брис за тестирање, и наместо во самоизолација до добивање […]

Живот

Познатиот македонски пејач е позитивен – се среќавал со многу колеги

Спасен Силјаноски, фолк пејач од Кичево е позитивен на Ковид-19. Веста ја потврди на социјалните мрежи пред неколку часа, и вели дека нема симптоми. -Не е грев да се добие Ковид-19, бидејќи не знаеме кој […]

Живот

Потег за почит: Доктор Мирослав Бошковски донираше крвна плазма за ресенчанец заболен од корона вирусот

Лекарскатата комора на Македонија се огласи преку социјалните мрежи, поточно преку профилот на Фејсбук каде што го сподели следново: Бев меѓу првите заразени здравствени работници од Куманово. Прележав Ковид19 со средно тешка клиничка слика, но […]

Живот

Доктор Нико Беќаровски: СИН МУ НА АМДИ БАЈРАМ ВОЗИ МАСЕРАТИ, А ЈАС ДАЧИЈА – (ФОТО)

Завчера на булеварот „Партизански одреди“ се случи сообраќајна несреќа во која учествуваше и синот на политичарот Амди Бајрам, Габриел. МВР во однос на сообраќајката соопшти: На 21.06.2020 во 22.30 во СВР Скопје, А.И.(20) од Скопје […]

Живот

Дарко Филиповиќ беше во врска со Тања Савиќ, а погледнете како изгледа жената со која денес е во брак (фото)

Фолкерот Дарко Филиповиќ е познат по учеството во првата сезона на натпреварот „Sвездите на Гранд“! Почетокот на неговата кариера, освен со неколку хитови, беше обележан и со љубовната врска со колешката со која се натпреваруваше […]