Живот

За него животот продолжи, но мојот заврши во моментот кога Дамјан ја затвори вратата – Вистинска приказна за еден млад брачен пар,од која ќе се шокирате

Се викам Елена. Имам 35 години. Го имав најсовршениот маж до мене, Дамјан кој е олицетворение на љубов, топлина, разбирање, почит и среќа и кого поради една глупост го изгубив, а тој си замина засекогаш. […]

Живот

Македонците се подготвуваат за една од најчестите куќни слави: Ни доаѓа Св. Архангел Михаил

Македонците се подготвуваат за една од најчестите куќни слави: Ни доаѓа Св. Архангел Михаил Православните христијани се подготвуваат за празнување на еден од најголемите христијански празници и една од најчестите куќни слави Св. Архангел Михаил. […]

Живот

,,Ја лажев во очи, а таа наивно ми веруваше“ – Исповед на Младен од Тетово

Со девојка ми Тамара сме во врска веќе две години. Таа е мила, искрена, паметна, убава, истрајна, послушна. Едноставно совршена девојка. Мислев дека таа ќе го промени мојот начин на живот, но погрешив. Таков сум […]

Живот

,,Полека умирам, грижи се за Лука!“- Со овие зборови Марина од Кавадарци се прости од сопругот

Со Марина бевме во брак три години. Имавме љубов, почит и разбирање кои се реткост во денешно време. Ја сакав многу, ја љубев секој ден, ја гушкав секој миг, ја галев секоја секунда од денот. […]

Живот

Сите ја знаете Драгана Мирковиќ, а вака изгледа нејзината сестра која ретко се појавува во јавност

Драгана Мирковиќ со своето семејство, односно сопругот Тони Бјелиќ и децата живее во Виена. Драгана е блиска со својата сестра Душица, иако се одалечени неколку километри. Душица работи во телевизијата на нејзината сестра „ДМ САТ“ […]

Живот

Неверојатни предвидувања на Баба Ванѓа – Еве што не очекува во 2020 година!

Слепата пророчица, која го превиде Брегзит, нападот на Кулите близначки и создавањето на ИСИС, предвидела и неколку настани кои би требало да се одиграат во 2020 година. Баба Ванѓа уште се нарекува Нострадамус на Балканот, […]

Живот

ЧУДО ВО МАНАСТИРОТ ТУМАН: Момче од Скопје излечено од рак по молитва крај моштите на Св. Зосим, лекарите во Турција во шок (ВИДЕО)

Ново чудо се случило во манастирот Туман кај Голубац, во Србија, пренесува Курир.рс. Откако на ова свето место, на Митровден, монахот прочитал молитва крај моштите на Св. Зосим, 15-годишно момче Драган од Скопје, кое боледувало […]

Живот

Акo имате бенка на едно од овие места на телото ќе ве следи голема среќа во животот

Во кинеската култура веќе илјада години се проучуваат бенките на човековото тело не само од медицински аспект туку и како показатели на нечија судбина. Местата на кои се наоѓаат бенките на нашето тело поврзани се […]

Живот

УБАВА И ВО ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ: Александра Пријовиќ без шминка (ФОТО)

Александра Пријовиќ-Живојиновиќ неодамна беше фотографирана во многу опуштено издание на аеродромот во Белград. Пејачката во таа прилика немаше ни грам шминка на лицето, а погледот го криеше зад темните очила. Тимот на „Папарацо Лов“ успеа […]

Живот

ФОТО Не сакаат да се експонираат јавно: Ова се вистинските брат и сестра на „Истанбулската невеста“ Суреја

Гледачите на турската серија „Истанбулската невеста“ која пред околу пет години беше вистински хит на Балканот, се повеќе сакаат да дознаат нешто повеќе за убавата Суреја или турската актерка Асли Енвер. Иако постојано е пред […]