Живот

НЕМА ДА ЈА ПОЗНАЕТЕ: Еве како изгледа Билјана Дебарлиева денес

Таа важи за една од најубавите ТВ лица, а како минува времето, за водителката Билјана Дебарлиева тоа како да стои во место. Нежна, сензуална, пријатна за гледање и слушање, таа едноставно е оригинална и единствена […]

Живот

ФОТО: Убавата Нихан од Карасевда кога ќе се соблече во бикини…

Младата турска актерка Неслихан Атагул која моментално ја гледаме во улогата на Хихан од серијата „Кара севда“, на телевизија Сител, досега имавме можност да ја запознаеме од улогите во повеќе серии. Овој пат ја гледаме […]

Живот

Новак е сериозно болен, има ретко пореметување – Познат лекар ја шокираше јавноста

Јирг Хесли тврди дека Новак е психички зависен од здрава исхрана која во наредниот период може да му ја уништи не само кариерата, туку и животот. Новак долго време е на специфичен режим на исхрана […]

Видео

ВИДЕО: На полноќ Елена Ристеска доживеа незаборавен момент

Денес, роденден слави македонскта пејачка Елена Ристеска. Другарките на пејачката од свеќи ги напишаа нејзините иницијали ЕР и запееја роденденска песна. Елена не очекуваше да добие ваков прекрасен подарок од своите драги личности, па очигледно […]

Живот

Мајка го вклучила мобилниот телефон од својот покоен син и открила страшна вистина

Оваа мајка имала доволно причини да биде горда на својот 16-годишен син, Даниел, кој бил интелигентен, внимателен, кој сакал да минува време во пронаоѓање животни во шума. За жал, неодамна тинејџерот посегнал по својот живот. […]

Живот

ШОКАНТЕН ОДГОВОР: Судијата ја прашал Наташа дали и понатаму го сака Лука – еве што рекла таа

Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ биле сослушани вчера во Првиот основен суд во Белград. Лука Лазукиќ кој поп-ѕвездата го обвинила за наслство во семејството, негирал дка ја тепал сопругата, додека пејачката ги повторила обвинуваањата пред […]

Живот

Ѝ дозволив на жена ми да оди на прослава од работа – најголема грешка во мојот живот

Жена ми имала прослава во фирмата, и како што рече, не можела да се извлече бидејќи требала да добие награда за најдобар работник… Останав сам во станот со близнаци од 6 месеци, рече дека брзо […]