Видео

ВИДЕО: ТРИК ЗА ЛАДНИТЕ ДЕНОВИ – Еве како да го спречите студениот воздух да влегува под вратата

Еве решение кое ќе ја чува топлината во вашиот дом и ќе ви заштеди пари… Можете да ја потрошите целата енергија и да се трудите да го загреете домот, но вашите пари и вашиот труд […]

Живот

Осумгодишно девојче секој ден ги хранело гавраните, а погледнете што и направиле тие

Геби Мен е едно осумгодишно девојче, како и секое дете во детството, Геби има многу пријатели со кои ги поминува деновите. Освен тоа, ова девојче од своите другари секојдневно добива убави подароци како знак на […]

Живот

ЈАПОНСКИ МУДРОСТИ: Тагата, како скинатиот фустан, треба да се остави дома

„ПРЕТЕРАНАТА ИСКРЕНОСТ СЕ ГРАНИЧИ СО ГЛУПАВОСТ“ Овие зборови биле напишани пред повеќе од илјадници години, меѓутоа тие и ден денес можат да помогнат во животот на секој од нас.На будалите и лудаците, тргни им се […]

Живот

Внимавајте: Ова е убедливо најподмолниот хороскопски знак!

Никогаш не знаете што можете да очекувате од него, тој ги правите работите подмолно. Храбри се и поради тоа имаат многу пријатели. Доколку се потрудат да не бидат толку таинствени и да ги споделат чувствата […]

Живот

Погледнете како изгледал Трамп на 17 години

Актуелниот американски претседател Доналд Трамп ја започна својата кариера како бизнисмен, автор и водител на реални шоуа. Денес е една од најпознатите јавни личности во САД и светот воопшто, а на фотографиите од неговота младост […]

Живот

ФАНТАСТИЧНА ИДЕЈА: Дарко од 44 лименки направил апарат за греење на целата куќа

Дарко Миличевиќ (39) од Србија од лименки пиво прави соларен панел кој температура на воздухот од минус пет ја загрева до плус 52 степени.Загреана плоча е мала, бидејќи тоа е експеримент, и не нема доволно […]

Живот

Снег во Македонија – еве каде вее во моментов

Во југозападните делови на државата утринава врне снег со слаб интензитет, а во Пелагонија со умерен интензитет. По котлините има ниска облачност и магла, додека во Полошката котлина видливоста е до 500 метри. Дува слаб […]

Живот

Потресна објава на српската пејачка: Од вчера сум вдовица

Пејачката Дуња Илиќ која е позната по контроверзии и како жена без влакна на јазикот, вчера на социјалните мрежи објави потресна порака со која ги извести сите дека е вдовица. Нејзиното момче починало, а таа […]

Живот

Докторките Гордана и Вера од Србија ќе лежат во затвор

Докторките Вера М.и Гордана М. се осудени на две години затвор и две години забрана за работа поради несовесно лечење на Лиљана Арамбачиќ.Обвинетите се специјалисти по гинекологија. Потсетуваме дека, Љиљана на 15 февруари 2002 година […]