Живот

Нострадамус предвиде: 2017 ќе ја одбележат пет грозни настани!

Големиот француски пророк Мишел де Нотр Дам, попознат како Нострадамус предвидел многу нешта за кои се верува дека ќе се случат еден ден. Се смета дека тој го предвидел одењето на Месечината, Хитлеровото искачување на […]

Живот

КОНЕЧНО! Нова опција на Фејсбук која ќе ја користите секојдневно!

За корисниците на Андроид и ИОС телефоните сега е достапна новата опција со која покрај најновите вести наутро, секојдневно ќе ја добивате и дневната временска прогноза. За сега е достапна само дневната температура, но наскоро […]

Живот

Денеска е Светол или Велигденски вторник. Погледнете што треба да направите, и кои се обичаите.

Светол или Велигденски вторник е втор ден по Велигден кога продолжува прославувањето на најголемиот христијански празник – Велигден, како во црквите така и во домовите на православните верници. Велигденските празнувања траат три дена, а на […]

Живот

(ФОТО) ЛИЛА ФИЛИПОВСКА СЕ СОБЛЕЧЕ СРЕДЕ КВИЗОТ ”СЕ ИЛИ НЕШТО”, ГЛЕДАЧИТЕ…

Гледачите на популарниот ТВ квиз „Се или нешто“ вчеравечер имаа прилика да погледнат едно несекојдневно издание на квизот. Таа често добива подароци, а овојпат толку ја погоди што се расоблече среде емисија и облече топлинки […]

No Picture
Живот

(ФОТО) 91-годишна бабичка скокна од авион

Се вели дека годините се само бројка, а оваа изрека посебно важи за една храбра бабичка која за својот 91-ви роденден решила да скокне од авион. Маргарет Волтон отсекогаш сакала да проба да скокне со […]

No Picture
Живот

Македонец осуден на две години затвор поради статус на Фејсбук

Судот во австрискиот град Санкт Пeлтен му одреди двегодишна затворска казна на македонски државјанин кој преку социјалните мрежи го величал Хитлер, пренесе Дојче веле. Пораката „Хитлер врати се“ на Фејсбук го испрати 26-годишниот Македонец на […]