ФОТО: Перо Антиќ и сопругата блескаат на свадба

Кошаркарот Перо Антиќ заедно со својата сопруга Ружица беше кум на свадбата на Горан Ѓорѓиевски, актуелниот селектор на нашиот кадетски кошаркарски состав и тренер во КК Работнички.

Неговата сопруга во гламурозно издание, а тој во свој стил, несомнено дека ги привлекле сите погледи на свадбата.

Погледнете како изгледале: