Јелена Карлеуша: „Ова е главниот виновник за ширење на коронавирусот!“ (ФОТО)

Многумина не би се согласиле

Познато е дека Јелена Карлеуша е веган и голем борец за правата на животните. Тоа често го истакнува на својот инстаграм-профил, а овој пат отиде чекор подалеку.

Имено, популарната пејачка објави фотографија со која јасно го поддржа ставот за веганството истакнувајќи дека главната причина за ширење на коронавирусот во светот е токму нашата несоодветна исхрана.

Коронавирусот немаше да биде планетарен проблем кога сите би биле вегани“, Јелена го поддржа ставот на ПЕТА.

Loading...
Loading...