Мелита скршена по загубата – „Потажна не можам да бидам, ми се скрши срцево“

Некогашната водителка на емисијата „Пет шоу“, Мелита Ракикевиќ во јавноста ѝ е позната како некој кој премногу ги сака животните и се грижи за нив.

Иако повеќе не води емисија за животни, љубовта кон нив не се изгуби.

Деновиве таа со своите следбеници на Инстаграм сподели и тажна вест, а тоа е дека нејзиниот миленик, померанецот Зен починал.

-Потажна, не е можно да бидам! Почина и ми се скрши срцево. Мојот Зен не беше мое куче, мое дете, напиша Мелите во опис на неколкуте фотографии кои ги објави.

Loading...

Loading...