Најбаран во светот: Напиток кој отстранува 80% од салото на стомакот во рок од една недела

Подготовката за овој напиток е многу едноставна, а ги отстранува сите масни наслаги кои се насобрале на стомакот.

Ако го подготвите овој напиток, користејќи ги наведените состојки во точно зададени количини, ќе може да направите моќна состојка со која че ги остраните сите маснотии насобрани на стомакот. Луѓето кои го конзумирале велат дека за седум дена успеале да се ослободат од вишокот килограми и да се чувствуваат многу подобро. Она што е единствен услов при конзумирање на овој рецепт, е дека треба редовно да се употребува, односно секое утро и тоа на празен стомак.

Потребни состојки:

– 1/2 чаша вода

– лажица мед

– лажица чиа семе

– лимон

Од лимонот исцедете го сокот, а чиа семките натопете ги во водата, па оставете така да отстојат 60 минути. За тоа време тие ќе набабрат, а на крај додадете ги медот и сокот од лимон. Сѐ добро измешајте, па од смесата јадете по една лажица во утринските часови.