Познатата фолкерка удри по музичкото шоу: „Поради Ѕвездите на Гранд многу пејачи не може да се вратат на сцена“

Иако долги години беше дел од продукцијата „Гранд“, Јана Тодоровиќ донесе одлука да сврти грб на Саша Поповиќ.

Пејачката ја отвори својата „ВИП“ продукција, а во последното интервју ја откри и причината за оваа постапка.

– Кој знае што ќе се случеше ако останев, откако Сале започна со „Звезда Гранда“. Од тогаш многу мои колеги не можат да се вратат на сцената – Јана го кажа своето мислење за Свет.

Сепак, Тодоровиќ тврди дека има пејачи кои профитирале од ова музичко шоу за таленти, што некои од нејзините колеги го оспоруваат, тврдејќи дека акцентот е ставен само на жирито.

– Успеаја Александра Пријовиќ, Тања Савиќ, Александра Младеновиќ, тие одлично пејат и паметно бираат песни, смета пејачката.

Loading...
Loading...