Родила дете кога била тинејџерка и не го видела цели 10 години: Популарната пејачка поминала низ пеkол, а вака изгледа нејзиниот син

Популарната пејачка Тина Ивановиќ зад себе има бурно минато, за кое ретко зборува. Малку кој знае дека како малолетничка родила дете, а после разводот следуваше драма кога поранешниот сопруг не и давал да го гледа синот.

Тина уште во раната младост била мажена, а од тој краток брак го има синот Даниел, кој денеска има 29 години. Атрактивната пејачка со него често е во контакт, а рече и дека се гледаат кога обврските тоа им го дозволуваат.

Сепак, таа во една прилика откри дека минала низ тежок период полн со страдање, кога синот не можела да го види цели 10 години.

– Само јас знам колку ми беше тешко во тој период. Многу страдав. Кога требаше да го видам своето дете, поранешниот сопруг и неговото семејство не ми дозволија. Никогаш не се одреков од него. Па, која мајка не би сакала да биде со своето дете. Не можам да ви набројувам колку пати со автомобил доаѓав до куќата во која живееше и го чекав. Еднаш му успеа да го видам, возеше велосипед.

Loading...

Не знам дали се сеќава на тоа, беше уште мал, имаше 4 години. Му пријодв и му реков дека јас сум неговата мајка и му дадов пари. Забележав дека беше збунет и цело време гледаше кон капијата од куќата во која живееше. Две години по разводот отидов да работам во Германија и редовно испраќав алиментација. Така беше се до 2005 година, кога конечно се сретнавме, откри Тина во потресната исповед.

Таа во интервјуто за Хело призна и дека сопругот Звездан и помогнал повторно да воспостави контакт со синот.

– Звездан многу ми помогна. Со денови разговаравме за тоа како да дојдеме до Саниел. Преку некои луѓе успеа да го најде неговиот број на телефон, го повика и го праша дали сака да види со мајката. Рече дека тоа му е голема желба. Така отидовме во Будва, и Даниел ни се приклучи на неколку дена. Не можам да ви опишам колку бев среќна што после толку време можам да го гушнам и бакнам сопственото дете и некое време да поминам со него. Од тогаш се беше како што треба, редовно се гледаме, доаѓа кај нас во Белград. Јас сум горда мајка, зошто синот ми е добро и вредно момче, искрена е пејачката.

Loading...