Уапсен братот на СЕКА АЛЕКСИЌ – еве што искоментира таа

Топ тема на српските медиуми е братот на популарната пејачка Сека Алексиќ, откако вчера беше уапсен од страна на полциијата.

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Стара Пазова го уапсило Неџад Рамиќ (1978) заради постоење сомнеж дека извршил кривично дело изнуда. Постои сомнеж дека во повеќе наврати доаѓал во еден трговски објект и со закани барал исплата на 2000 евра. При апсењето кај него биле најдени банкноти од 500 евра. По налог на надлежниот обвинител на Неџад му било одредено задржување до 48 часа, по што со крвична пријава треба да биде одведен на сослушување.

Неџад и е брат по мајка на Сека Алексиќ и со неа е во одлични односи.

По веста за апсењето пејачката само кусо рекла: „Возрасен човек од 42 години сам си го бира друштвото и одговара за своите постапки! Со тоа јас апсолутно немам ништо и се што прави си прави себеси!“

Како што дознава курир.рс Рамич долго време го вознемирал локалниот угостител, кој му упаднал за време на работа, барајќи му да исплати 2.000 евра.

Loading...

– Дај ми ги парите или ќе ти ги наместам „земунците“. Се однесувал како класичен рекетар, налик на оние кои на времето малтретирале чесни луѓе во Србија. Жртвата тоа сериозно го сфатила тоа и пари не му дала туку повикала полиција.

Loading...